Strony Internetowe Toruń

toruń strony www

Na rynku utarło się powiedzenie “nie ma cię w Internecie, nie ma cię na rynku.” Nie jest ono przesadne, ponieważ z sieci aktywnie korzysta ponad 29 milionów Polaków, a jedną z najczęstszych aktywności w przestrzeni internetowej jest wyszukiwanie produktów i usług.

Żyjemy w czasach, w których klient oczekuje, że znajdzie firmową stronę po wpisaniu nazwy firmy w wyszukiwarkę, a na niej więcej oficjalnych informacji o interesującym go produkcie lub usłudze. Jeśli tak się nie stanie, to z dużym prawdopodobieństwem znajdzie inną, podobną firmę, ponieważ konkurencji na rynku nie brakuje.

Nieposiadanie strony internetowej to nie tylko tracenie możliwości na pozyskanie nowych klientów, a tracenie tych, którzy już są zainteresowani, jednak zrezygnują, jeśli nie dołożymy swojej cegiełki.

strony internetowe toruń

Strony Internetowe Toruń

Posiadanie firmowej strony www nie jest już nowinką technologiczną, a podstawowym narzędziem funkcjonowania wielu firm, szczególnie na rynku lokalnym. Dzieje się tak dlatego, że Internet to przede wszystkim wyszukiwarka, która jest bardzo mocno nastawiona na wyświetlanie wyników wyszukiwania w zależności od lokalizacji użytkownika.

Oznacza to, że samo posiadanie dobrze zoptymalizowanej, czyli dostosowanej do wyszukiwarek internetowych, strony, którą dodatkowo udostępnimy jako wizytówkę w mapach Google, zapewnia stały dopływ zainteresowanych klientów lokalnych bez większych działań marketingowych.

Najważniejszym czynnikiem, zarówno dla robota wyszukiwarki, jak i użytkownika Internetu, jest odpowiednie zoptymalizowanie strony, bo bez tego nie będzie miała szans na zajmowanie wysokich pozycji w wyszukiwarce, oraz będzie odstraszała użytkownika wolnym ładowaniem, czy niedostosowaniem do urządzeń mobilnych, co będzie antyreklamą. 

Dlatego najlepiej powierzyć utworzenie strony internetowej Toruń profesjonalnej firmie takiej jak nasza. Co nas wyróżnia?

Indywidualne podejście do każdego zlecenia. Zawsze staramy się łączyć oczekiwania klienta z naszym wieloletnim doświadczeniem w celu utworzenia unikalnego projektu strony internetowej.

Zabezpieczenie strony poprzez najnowsze aktualizacje, autorskie rozwiązania, czy szyfrowanie połączenia SSL

Zoptymalizowanie strony pod czynniki techniczne, takie jak pełne dostosowanie do urządzeń przenośnych (responsywnosć), zadbanie o odpowiednią szybkość ładowania strony, czy optymalizacja pod wyszukiwarki internetowe (SEO).

Wsparcie i łatwość w zarządzaniu treścią na utworzonych przez nas stronach

Jakie są korzyści z posiadania strony internetowej?

Według danych GUS w 2018 r. odsetek osób korzystających
z Internetu wyniósł 77,5%, z czego wynika, że ponad 29 milionów Polaków jest obecna w przestrzeni internetowej. Dla ludzi biznesu oznacza to przestrzeń, której po prostu nie można zignorować chcąc utrzymać się na rynku.

Utworzenie strony nie jest jednak przykrym obowiązkiem, a daje bardzo dużo możliwości konkurowania na rynku, którymi każda firma powinna się interesować. Jakie są więc korzyści posiadania profesjonalnej strony www?

strony internetowe toruń

Dostępność dla klienta

Internet stał się podstawowym narzędziem do wyszukiwania informacji i komunikacji,. Niemal każdy klient wymaga, że znajdzie stronę internetową danej firmy po wpisaniu jej nazwy w wyszukiwarkę i jeśli tak się nie stanie to przypisze tej firmie negatywne cechy, takie jak nie nadążanie za trendami, co może go odwieść od zakupu, skorzystania z usług, czy współpracy innego typu. Nic dziwnego, że popularne staje się powiedzenie: “nie ma cię w Internecie, nie ma cię na rynku.”

Strona internetowa to najlepsza ekspozycja naszej oferty, jaką możemy sobie wymarzyć, bo działa 24/7, a dbając o SEO możemy zyskać ruch organiczny, co zapewnia stały napływ zainteresowanych klientów.

Budowanie relacji z klientami

Strona internetowa to dobre miejsce do promowania mediów społecznościowych, listy mailingowej czy utworzenia bloga, a w tych miejscach możemy budować relacje z klientami.

Takie działanie nosi nazwę Content Marketing, czyli marketingu z wykorzystaniem treści. Strategia polega na zapewnianiu użytkownikom darmowej wartości, poprzez np. obszerne Case Studies na blogu firmowym, co przedstawia naszą wiedzą z danego zakresu i może sprawić, że czytelnicy staną się klientami.

Prostsze interakcje to oczywiście odpisywanie na wiadomości w mediach społecznościowych, stałe dostarczanie tematycznej treści, czy utworzenie sekcji komentarzy na blogu i dyskutowanie z czytelnikami.

Kreowanie odpowiedniego wizerunku firmy

Odpowiednio przygotowana strona www pozwala kreować pożądany wizerunek firmy poprzez np. dodanie sekcji opinii od mniejszych lub większych klientów, portfolio czy wymieniania marek, z którymi nasza firma współpracowała w celu budowania autorytetu w branży.

Rynek jest obecnie bardzo konkurencyjny, co oznacza, że klient może przebierać w ofertach,
a kieruje się często opiniami bezpośrednio na naszej stronie i stronach zewnętrznych. Różnica polega na tym, że opinie zlokalizowane na naszej stronie są pod naszą kontrolą, a na zewnętrzne nie mamy wpływu, dlatego warto posiadać własną stronę
i zadbać o odpowiednią prezentację firmy.

Na stronie internetowej warto dodatkowo wyeksponować media społecznościowe i zadbać, żeby tam również znajdowały się dobre oceny
i opinie, dzięki czemu zyskamy społeczny mandat
w oczach klienta i być może dzięki temu wybierze on właśnie naszą usługę.

Innymi słowy, strona www jest swoistą wizytówką, gdzie możemy przedstawić swoje usługi, doświadczenie, referencje, portfolio i kreować pożądany przez nas wizerunek firmy nad czym mamy absolutną kontrolę.

Strona internetowa to potężne narzędzie analityczne

Na stronie firmowej możemy umieścić kody śledzenia, np. Google Analytics, co zapewni nam ogromną ilość danych na temat użytkowników zainteresowanych naszymi towarami czy usługami kompletnie za darmo.

Dzięki takim narzędziom będziemy w stanie dowiedzieć się, min.:

  • Jakie podstrony odwiedzają użytkownicy
  • Ile czasu spędzają na danej podstronie
  • Z jakiego kraju pochodzą
  • Z jakiego urządzenia korzystali odwiedzając naszą stronę
  • Z jakiego medium odwiedzili naszą stronę
  • Jaki % wejść stanowią mężczyźni, a jaki kobiety
  • i wiele więcej…

Takie dane pozwolą dogłębnie analizować rynek i lepiej zrozumieć naszego klienta aby jak najlepiej się do niego dostosować, co zapewnia ogromną przewagę nad konkurentami, którzy nie mają do tych danych dostępu.

Nowe możliwości marketingu

Posiadanie strony internetowej zapewnia bardzo dużo nowych możliwości reklamowania naszej strony, a więc również towarów czy usług, które oferujemy. Najważniejsze z nich to:

Darmowy ruch
organiczny z wyszukiwarki (SEO)

Płatny ruch z wyszukiwarki
(SEM, Google Adwords)

Ruch organiczny z mediów społecznościowych

Reklamy w mediach społecznościowych

Reklamy na stronach partnerów

Otworzenie się na ruch organiczny z wyszukiwarki jest obecnie podstawą istnienia niemal każdej firmy chcącej rozwijać się na rynku, a płatne reklamy w wyszukiwarce przyjmują zwykle formę re-marketingu, co jest próbą ponownego przekonania danego klienta do naszego produktu czy usługi za pomocą spersonalizowanych reklam.

Media społecznościowe nie służą jedynie do budowania relacji z klientami, a pozwalają również na budowanie organicznego zasięgu, który jest drugim najważniejszym źródłem ruchu stron internetowych. Bez zasięgu w mediach społecznościowych można uznać, że dana firma nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku.

Finalnie, posiadanie strony internetowej, daje nam możliwość reklamowania naszych produktów lub usług w sieciach partnerskich, co polega na dzieleniu się % od sprzedaży produktów lub usług z partnerami, którzy pomogli nam uzyskać daną sprzedaż.

Tworzenie stron internetowych Toruń

Posiadanie profesjonalnej strony www niesie za sobą korzyści, których nie może ignorować żadna nastawiona na rozwój firma. Nie może też ignorować oczekiwań klientów, a ci wymagają, że każda dobra firma będzie posiadać poprawnie działającą i intuicyjną w użytkowaniu stronę, a jeśli tak nie jest, to często uznają, że dana firma nie jest warta uwagi.

Dlatego zachęcamy do sprawdzenia oferty na naszej stronie i kontaktu, po którym zaprezentujemy poglądowy projekt i wycenę strony, która pomoże otworzyć się na możliwości, które oferuje Internet.